Gündem

Aracı olanlara dikkat! İstanbul’da dışarıya çıkacakları ilgilendiriyor

Hafta sonu İstanbul’u saran yoğun sis, yavaş yavaş dağılıyor gibi görünse de Türkiye’nin en kalabalık ilinde hayatı aksatmaya devam ediyor.

Yılın ilk gününde gece yarısından itibaren başlayan yoğun sis, hafta sonu İstanbul ile diğer şehirler arasında vapur seferleri de dahil olmak üzere bazı ulaşım araçlarını aksattı, hava ulaşımını, işletmeleri ve karayollarını bir süreliğine kapattı.

Anadolu yakasında 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ile Maltepe, Pendik ve Kartal ilçeleri ile D-100 karayolunun kesimlerinde yoğun sis nedeniyle trafik sıkışıklığı yaşanırken görüş mesafesi de azaldı. D-100 Karayolu’nda sürücüler tedbir amaçlı yavaş ve dikkatli ilerledi.

İstanbul’da gece saatlerinde başlayan sis gece yarısından sonra yoğunlaştı. Özellikle havadaki fazla nem nedeniyle kayganlaşan E5 otoyolunda ulaşım oldukça zordu.

Sabiha Gökçen Havalimanı sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Görüş mesafesini azaltan sis nedeniyle pist, sabah 05.45’te ilk iniş ve ardından 06.20’de kalkışla trafiğe kapatıldı” dedi. operasyonlar daha sonra saat 10.00’da normale döndü Sabiha Gökçen Havalimanı’na iniş yapamayan 22 uçağın da İstanbul Havalimanı’na yönlendirildiği bildirildi.

Çanakkale Boğazı’nda yoğun siste görüş mesafesinin azalması nedeniyle saat 05.30 sıralarında boğaz çift yönlü transit gemilere kapatıldı. telsizle boğazın çift yönlü geçiş gemilerine kapatıldığını duyurdu. Sisin kalkmasının ardından gemi trafiğinin normale döneceği belirtildi.

Ancak sis, İstanbul Boğazı’nda gün doğumunda güzel manzaralar oluşturduğunda kartpostal kalitesinde görüntüler ortaya çıktı. Muhteşem manzarayı kaçırmak istemeyen yabancı turistler ve vatandaşlar, Boğaziçi ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün bu eşsiz manzarasını hayranlıkla izlemek ve fotoğraflamak için şehrin Ortaköy semtinde toplandı.

Bir noktada, İstanbul Boğazı kalın bir sis tabakasıyla örtülerek tamamen gözden kayboldu.

Başa dön tuşu