Sağlık

Daha Genç Bir Vücuda Sahip Olmanın Sırları

Yaş ilerledikçe ortaya çıkan yaşlılık belirtileri, vücut yapısında da farklılıklara sebebiyet verebilmektedir. Bunun önüne geçebilmek için farklı noktalara dikkat etmek gerekecektir. Özellikle de duş sırasında dikkat edilecek bazı durumlar sayesinde vücudun erken yaşlanmasını önlemek mümkün hale geliyor. Daha genç bir vücuda sahip olmanın sırlarını bu yazımızda sizler için paylaştık.

  • Makyaj Temizliği

Makyaj kalıntılarının temizlenmemesi, cildin erken yaşlanmasına sebebiyet vermektedir. Bunun engellemek için de gün sonunda yüzdeki tüm makyaj çıkarılmalıdır. Kimi zaman makyaj çıkarılsa da arta kalan makyaj kalıntılarının olabileceği de unutulmamalı. Özellikle rahatlıkla kullanılabilecek olan yüz temizleme jelleri ve tonikler bu kalıntıların ortadan kaldırılmasında tercih edilebilecektir. Yüz tipine uygun olan makyaj temizleme sütleri ve jelleri tercih edilmelidir.

  • Saç Derisi Masajı

Duş sırasında kullanılabilecek olan saç derisi masaj aletleri sayesinde, saç derisindeki kan akışı daha da hızlanacak ve özellikle de saçların daha kolay uzamasına imkan tanınabilecektir. Daha genç bir vücuda sahip olmanın sırları içerisinde yer alan saç derisi masajı sayesinde, saçların durulanması da kolaylaştırılacaktır. Saç derisi masaj aletini hem saçları sabunladıktan sonra hem de duruladıktan sonra kullanabilirsiniz.

  • Duş Sırasında Kese Kullanımı

Kese vücudun kan akışının sağlanması açısından tercih edildiği gibi, vücuttaki ölü derilerin kolayca atılmasını da kolaylaştırdığı için haftada bir kez kullanılmalıdır. Kuru cilde yapılacak olan kese sayesinde vücutta atılamayan ölü deriler daha rahat bir şekilde çıkarılacaktır. Keseyi kullanırken cildin kuru olmasına dikkat edilmesi gerekir. Aynı şekilde kese yaparken çok fazla bastırmamak da cildin zarar görmemesini sağlayacaktır.

  • Vücut Peelingi

Kese sonrasında vücut için kullanılabilecek en uygun ürün, vücut için tasarlanmış olan peelinglerdir. Bu peelingler sayesinde kese ile beraber çıkan ölü deriler tam olarak cilt üzerinden atılabilecektir. Peelingleri yine kese gibi çok fazla cilde baskı uygulamadan yapmak en sağlıklı seçim olacaktır. İçerdikleri yağ sayesinde de cildin yumuşamasına imkan tanınabilir. Daha genç bir vücuda sahip olmanın sırları içerisinde yer alan peelinglerin de evde rahatlıkla hazırlanabileceğini söylemek mümkün. Sadece zeytinyağı ve şeker ile kendi peelinginizi hazırlayıp kutulayabilirsiniz. İsteğe bağlı olarak da farklı yağlar eklenebilir. Bu yağlar hem cilde bakım yapmaya hem de peelingin daha hoş bir kokuya sahip olmasına imkan tanıyacak.

  • Vücudu Nemlendirme

Kış mevsimlerinde daha da artış gösteren cilt kuruluğunun önüne vücut nemlendirici kremlerle geçmek mümkün. Aromatik yağlar da cilt nemlendiriciler gibi tercih edilebilir. Fakat yoğun nemlendirici özelliğe sahip olan kremler daha kolay sonuç almanıza imkan tanıyacaktır. Her duş sonrasında olduğu gibi gece yatmadan önce de vücudunuzu kremleyebilir, oluşabilecek cilt kuruluklarının önüne geçebilirsiniz.

  • Kolajen Takviyesi

Cildimiz yaşımız ilerledikçe kolajen eksikliğini de beraberinde getirmekte. Cildimizde belli miktarda bulunan kolajen zaman ilerledikçe azalmakta ve yaşlılık belirtileri de hem yüzümüzde hem de vücudumuzda meydana gelmektedir. Kolajen takviyesi ilaç olarak sağlanabilir. Aynı şekilde kolajen içerikli kremleri tercih etmek de mümkündür. Kolajen takviyesi sayesinde cildinizdeki kırışıklıkları ve sarkmaları durdurabilirsiniz.

Daha genç bir vücuda sahip olmanın sırları içerisinde yer alan bir diğer özellik de yüz yogası olarak karşımıza çıkmakta. Yüz yogasında yapılabilecek belli hareketler sayesinde cildin gerginleşmesi mümkündür. Her gece yatmadan önce yapılabilecek 5 ya da 10 dakikalık yüz yogası sonrası nemlendirici krem tercih edilebilecektir. Yüz yogası aynı zamanda sabah uyandıktan sonra da yapılabilir. Yüzünüzü yıkayıp direkt olarak yüz yogası yapıp nemlendirici kreminizi sürebilirsiniz.

Başa dön tuşu