Magazin

Sanat Camiasının Acı Kaybı! Ünlü Oyuncu Hayatını Kaybetti

Ünlü oyuncu Başak Özel 51 yaşında hayatını kaybetti. Özel, 2000 yılından beri birçok sinema filmi, televizyon dizisinde ve birçok tiyatroda yer almıştı. Başak Özer neden vefat etti? Başarılı oyuncunun ani ölümü  sanat camiasını ve sevenlerini yasa boğdu. Başak Özer Kimdir?

Başak Özel birbirinden başarılı filmlerde yer aldı. Kolpaçino: Bomba, Kimse Bizi Konuşmasın ve Sinsiran: Yasak Aşk gibi yapımlardan tanınan oyuncu Başak Özel 51 yaşında hayatını kaybetti. Sanat camiası ve Özel’in ailesi ölüm haberi üzerine adeta yıkıldı.

Tiyatro ve sinema oyuncusu, seslendirme sanatçısı olarak tanınan Başak Özel, 51 yaşında hayata veda etti. Oyuncunun ölüm nedeni ise henüz bilinemiyor. Başak Özel Kimdir, Hangi projelerde yer aldı? Özel’e dair merak edilen detaylar siz değerli okurlarımız için haberimizde.

“Başımız Sağolsun”

Acı haberi Oyuncular Sendikası, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla şu şekilde duyurdu: “Meslektaşımız Başak Özel hayatını kaybetti. Ailesine ve tüm sevenlerine sabır diliyoruz. Çok üzgünüz. Başımız sağ olsun.”Açıklaması yapıldı.

Başak Özel  Kimdir?

Başak Özel, 22 Mart 1971 tarihinde dünyaya geldi.

Sanat hayatına Ankara Sanat Merkezi`nde aldığı tiyatro kursları ile adım atan Başak Özel, sonrasında ise Ankara Sanat Tiyatrosu ve Ali Hünal Kabare Tiyatrosu’nda oyunculuk deneyimini arttırdı. Çeşitli faaliyetlerde yer alan Özel farklı bankaların çocuk tiyatrosu topluluklarında, Ankara Halk Tiyatrosu ve Ankara Ekin Tiyatrosu’nda bulundu. Tiyatronun dışında kamera karşısına da sık sık yer alan, sinema ve dizi filmlerde rol aldı.

Başak Özel’in Yer Aldığı Projeler

Başak Özel şimdiye kadar birbirinden başarılı projelerde yer aldı. Başak Özel sanat hayatı boyunca yer aldığı film ve diziler şu şekilde:

Kurtlar Vadisi

Pembe Patikler

Melekler Adası – 2004

Ihlamurlar Altında

Karım ve Annem

Hızlı Adımlar

Gerçek Kesit – 1993

Başa dön tuşu