Spor

Sergen Yalçın A Milli Takımı’nın Başına mı Geçiyor? TFF’den Beklenen Açıklama Geldi

Türkiye futbol gündeminde uzun bir süredir başarılı teknik adam Sergen Yalçın’ın A Milli Takımı’nın yeni kaptanı olacağı yönünde iddialar mevcuttu, iddialara son nokta TFF’den geldi. Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Hamit Altıntop, uzun süredir tartışılan ve merak edilen soruya netlik kazandırmak için açıklamada bulundu. Altıntop, Sergen Yalçın’ın A Milli Takım’ın başına geçeceğine dair merak edilen detaylara ilişkin açıklama yaptı. Son  dönemlerde Sergen Yalçın’ın A Milli Takım’ın başına geçebileceği yönünde çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Son zamanlarda sıkça yer alan ve gündemi meşgul eden Milli Takım’ın başına Sergen Yalçın’ın geçebileceği iddiaları giderek büyüdü ve önüne geçilemez bir hal aldı.Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Hamit Altıntop iddiaların daha da büyümemesi  için, konu ile  ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklama sonucunda ortaya atılan iddiaların gerçeği yansıtmadığı da ortaya çıkmış oldu.

A Milli Takım’ın Riva’daki kampını yerinde takip eden Spor Muhabiri tarafından konuya ilişkin,söz konusu haberlerin doğruluğunu öğrenmek için Altıntop’a sorduğunu belirtti.

”Böyle Bir Konu Yok”

Sergen Yalçın’ın A Milli Takım’ın başına geçi geçmeyeceğine dair sorulan soruda, Hamit Altıntop’un yapılan haberler ve ortaya atılan iddialar için, “Böyle bir konu yok.” ifadelerini kullanıldığı öğrenildi.

”Bir Yerden Teklif Bekliyor”

Sergen Yalçın ile arkadaşlığı bilinen Sinan Engin, geçtiğimiz günlerde A Spor canlı yayınında 49 yaşındaki teknik adamın teklif beklediğini açıklamıştı.

Spor yorumcusu Sinan Engin, “Sergen Yalçın’a çok teklif geldi, kabul etmedi. Beklediği bir yer var. Bekliyoruz. Beşiktaş’ı kastetmiyorum. Aklınıza Hull City falan gelmiş olabilir. Belki o da olabilir ama başka bir yer.” ifadelerini kullanmıştı.

Sergen Yalçın, Beşiktaş’ın başında Süper Lig ve Ziraat Türkiye Kupası şampiyonluğu yaşanmıştı.

Başa dön tuşu