Ekonomi

TOGG Almak İsteyenlere Müjde! 3 Kamu Bankasından Faizsiz Kredi Gelebilir

TOGG için kamu bankaları kredi verecek. Yerli otomobilimiz TOGG uzun süredir gündemdeydi. Geçtiğimiz Cumartesi banttan inme töreni çok sayıda kişinin katılımı ile gerçekleşti. Yapılan törenden sonra en merak edilen konuların başında ise TOGG’un fiyatı olurken fiyattan daha ziyade kredi ile nasıl satın alınabileceği merak ediliyordu. Konuya ilişkin bir son dakika açıklaması geldi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati tarafından yapılan son dakika açıklamasında TOGG almak isteyen kişilere kamu bankalarının kredi vereceğini söyledi. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati tarafından yapılan açıklamasında “3 kamu bankası araca ulaşım noktasında gerekli teşvikleri verecek.” ifadelerini dile getirdi.

Bakan tarafından yapılan açıklamada “Görüşmeleri gerçekleştirdik. Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank ve katılım bankaları ile gerekli teşviklerin verilerek, gerekirse kar edilmeyecek şekilde Togg’a ulaşım için gerekli destekleri verecek” sözleri ifade edildi. Geçtiğimiz günlerde tanıtımı  Bursa/ Gemlik fabrikasında yapılan  yerli üretim TOGG’a  ilgi çok yoğundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve çoğu bakanın katılımı ile halka tanıtılan TOGG’un  Suv ve Sedan modelleri gerek tasarımı gerekse kullanılabilirliği açısından büyük beğeni topladı. Görünüşü ile beğenileri üzerine toplayan yerli üretim aracın ne kadar olacağı merak konusu haline geldi.Gelecek yıl satışa çıkarılacak olan yerli üretim aracın ne kadara satışa çıkarılacağı şu an için bilinmiyor. Şimdiden çoğu araç sahibi ikinci el araç sitelerinden aracını TOGG için satılığa çıkarmaya başladı.

FAİZSİZ OLABİLİR

Bakanı Nureddin Nebati , gerekirse bankaların kar etmeden kredi desteği sağlayacağını ifade etti. Bu açıklamaya göre faizsiz kredinin yolda olduğu ifade etti.

EKONOMİ MESAJI

Yapılan açıklamada, ekonomik olarak 2018 senesinde ekonomi ataklarla karşı karşıya kaldığında kendini toparladığını Yılı tamamlarken ekonominin negatif tamamlanacağına iddia ettiler. Geçen sene bahsi geçen aynı kurumlar negatif olacağını iddia ettiler ama bunu sonrasında tekrar değiştirmek durumunda kaldılar. Ülkemiz her türlü problemin üzerinde gelecektir.

Birçok yerde ekonomi ne olacak diye konuşuluyor. Toplamda yüzde 7,5’luk büyümenin gerçekleştirildiğini ve bu durumun ülkemizin aslında her türlü problemin üstesinden gelebilecek bir iradeye, ekonomi yönetimine ve Cumhurbaşkanımızın ön ayak olması sonucu olduğunu dile getirdi. Hep iyi bir şekilde sonuçlandığını ve bunun belli programla gerçekleştirildiğini ifade etti. Özellikle Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu Türkiye yüzyılı mottosu aslında Türkiye’nin son 20 senede ortaya koymuş olduğu başarıların 21. yüzyılın Türkiye yüzyılı olması açısından bir kaynaklık teşkil ediyor.” İfadeleri kullanıldı.

KREDİ BAŞVURUSU NE ZAMAN?

TOGG’un 2023 yılında Şubat-Mart ayında satışa sunulması planlanılıyor. Kredi başvurularının da bu dönemde başlanacağı tahmin ediliyor.

TOGG FİYATI NE KADAR?

TOGG’un fiyatı şimdilik henüz açıklanmadı. Fiyatın gelecek sene satış duyurusu ile birlikte duyurulacağı öğrenilirken şimdiden ön sipariş vermek isteyenler var.

Başa dön tuşu