Gündem

TOKİ Kura Çekim Tarihi Belli Oldu! 2022 TOKİ Sonuçları Ne Zaman ve Hangi Tarihte Açıklanacak?

Milyonlarca insan Toplu Konut İdaresi (TOKİ) çekilişlerini yakından takip ediyor. E- Devlet üzerinden TOKİ başvuruları bitti. Bu kapsamda kura çekim tarihleri ve sonuçların ne zaman açıklanacağı merak konusu oldu.
TOKİ kura çekimi milyonlarca insan tarafından yakından izleniyor. Başvuruların e- devlet üzerinden bitmesi ile akıllara kura çekim tarihinin ne zaman yapılacağı merak konusu oldu. Konu ile ilgili olarak TOKİ başkanı Ömer Bulut önemli açıklamalar yaptı. Öte taraftan TOKİ çekiliş sonuçları ne zaman açıklanacak araştırılmaya başlandı.

TOKİ Kura Çekim Tarihi Belli Oldu!

Bütün dünya genelinde yüksek enflasyon oranlarının yaşandığı ekonomik krizin var olduğunu ifade edebiliriz. Bu kapsamda küresel piyasalarda yaşanan ekonomik krizin etkileri ülkemizde de derin bir şekilde hissediliyor. Dolayısı ile hemen hemen her sektörde ürünlere zamların yapıldığını ifade edebiliriz. Bunları gıda, akaryakıt, enerji ve giyim olarak kategorileştirebiliriz. ABD’ de pandemi sonrası yaşanan resesyondan kaynaklı bu zamların yapıldığı belirtilebilir.

Bugün hem dünyada hem de Türkiye’ de yaşanan ekonomik krizin sebeplerine değindikten sonra şunu ifade edebiliriz; vatandaşlar daha uyguna ve yeni konutlara sahip olmak için TOKİ projelerini yakından takip ediyor. Cumhuriyet tarihinin en büyük projesi olan TOKİ başvuruları geçtiğimiz gün e- devlet üzerinden son buldu. Başvurunun bitmesi üzerine kura çekim ve sonuçların açıklanacağı tarih merak konusu oldu.
Daha uyguna ve aynı zamanda yeni ev sahibi olmak isteyen milyonlarca kişi TOKİ kuralarını yakından takip ediyor. Tarihin en büyük projesi olma yolunda ilerleyen TOKİ konutları 81 ilde ihtiyaca göre inşa edilecek. Bu kapsamda vatandaşlar kura çekiliş tarihini takip etmeye devam ediyor.

2022 TOKİ Sonuçları Ne Zaman ve Hangi Tarihte Açıklanacak?

Son zamanların en güncel konuları arasında yer alan TOKİ projesi milyonlarca vatandaş tarafından ilgi ile araştırılmaya devam ediyor. İnsanlar en çok TOKİ kura çekiliş tarihini ve sonuçların açıklanacağı günü merak ediyor.

Yaşanan ekonomik krizin sadece ülkemize özgü olmadığı ve küresel piyasalarda da yaşandığını ifade etmek gerek. Bilhassa covid- 19 pandemisinin ardından yaşanan kapanmalar ülkeler arası tedarik ve üretim zincirlerinde olumsuz etki yarattı. Bu da daha sonra doğu ülkede ekonominin durmasına neden oldu. Hatta bundan kaynaklı ABD son aylarda sürekli FED faiz kararında artışa gitti. Yüksek enflasyon ile mücadele devam ediyor. Dünyanın en büyük ekonomilerinden olan ABD’ de bile ekonomide resesyon riskinin yaşanması günümüz ekonomik krizini gözler önüne sermektedir. Avrupa’ da ise pandeminin etkileri devam ederken Rusya ile Ukrayna arasında ortaya çıkan savaştan sonra kriz daha da derinleşti. Enerji fiyatlarındaki artış AB üyesi ülkeleri olumsuz etkiledi. Bu da enerji krizinin ortaya çıkmasına neden oldu.

AB üyesi ülkelerde ve ABD’ de yaşanan ekonomik krize değindikten sonra Türkiye’ de de ekonomik krizin yaşandığını ifade edebiliriz. Dolayısı ile ev ve araba gibi temel ihtiyaçların sağlanması günümüzde oldukça zor. Bu kapsamda TOKİ ile vatandaşlar hem daha uyguna hem de yeni konutlara sahip olmuş olacak.
28 Ekim 2022 tarihinde e- devlet üzerinden TOKİ başvuruları sonlandı. 31 Ekim 2022 tarihinde de bankalar üzerinden son TOKİ başvuruları yapılacak. Öte taraftan TOKİ başkanı Ömer Bulut kura çekim tarihleri ile ilgili olarak önemli açıklamalarda bulundu. Bu bağlamda 31 Ekim 2022 günü başvurular bittiği gibi kura çekimlerinin ilk hafta içinde yapılacağını ifade etti.

Başa dön tuşu